Biuro prasowe

e-mail:
Pdf icon
23.11.2021
Lekarze krytycznie o likwidacji stażu podyplomowego: wymaga zmian a nie usunięcia
26 października 2021r. rektorzy akademickich uczelni medycznych podjęli uchwałę o zniesieniu obowiązkowego, rocznego stażu podyplomowego dla lekarzy i lekarzy dentystów. W ich opinii jest on całkowicie zbędny i niepotrzebnie wydłuża długotrwały proces kształcenia lekarzy, których szczególny brakuje w systemie. Stanowisko rektorów krytycznie oceniła Naczelna Rada Lekarska. A jak do kwestii likwidacji stażu podyplomowego podchodzą sami lekarze? Odpowiedź na to pytanie daje sondaż przeprowadzony przez portal dla lekarzy Konsylium24.pl.
Pdf icon
20.02.2020
Spór pokoleniowy o staż rezydentów w szpitalach powiatowych – starsi lekarze popierają, młodzi protestują
Opublikowany 9 stycznia 2020 r. na stronie Rządowego Centrum Legislacji projekt nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty wciąż budzi wiele kontrowersji. Wątpliwości wynikają m.in. z zapisu o wprowadzeniu dla rezydentów obowiązkowego 6-miesięcznego stażu w szpitalach powiatowych. Na takie rozwiązanie optymistycznie zareagowali dyrektorzy placówek – a co sądzą lekarze? Odpowiedź daje sondaż przeprowadzony przez portal dla lekarzy, Konsylium24.pl.
Pdf icon
12.02.2020
SONDAŻ: Lekarze chcą wprowadzenia kar za niestawienie się na wizytę
Aż 90% lekarzy uważa, że wprowadzenie kar dla pacjentów za niestawienie się na wizytę bez jej wcześniejszego odwołania jest zasadne – wynika z sondażu przeprowadzonego przez największy serwis dla lekarzy, Konsylium24.pl. Taki pomysł rozważa Ministerstwo Zdrowia, w odpowiedzi na dane dotyczące liczby nieodwołanych wizyt u specjalistów.
Pdf icon
06.02.2020
SONDAŻ: Czy polscy lekarze są gotowi na koronawirusa?
Poza Chinami odnotowano już 27 udokumentowanych przypadków zarażenia się koronawirusem w 9 różnych krajach. Czy epidemia na skalę światową jest tylko kwestią czasu? Co sądzą na ten temat polscy lekarze? Odpowiedzi dostarcza sondaż przeprowadzony przez największy serwis lekarski, Konsylium24.pl.
Pdf icon
05.10.2016
SONDAŻ: Co sądzą polscy lekarze w sprawie aborcji (październik 2016)
49% polskich lekarzy uważa, że nie należy zmieniać obecnej ustawy aborcyjnej, 34% jest za pewnym złagodzeniem przepisów, 12% za ich zaostrzeniem, a 5% nie ma zdania - wynika z sondażu przeprowadzonego przez największy portal dla lekarzy www.konsylium24.pl
Pdf icon
22.08.2016
SONDAŻ: Czy polscy lekarze pracują bez umiaru?
Śmierć lekarki-anestezjologa po czwartej dobie nieprzerwanego dyżuru wstrząsnęła środowiskiem lekarskim oraz opinią publiczną w Polsce. Czy polscy lekarze rzeczywiście są aż tak ekstremalnie zapracowani?
Pdf icon
19.04.2016
SONDAŻ: Co sądzą polscy lekarze w sprawie aborcji (kwiecień 2016)
45% polskich lekarzy uważa, że nie należy zmieniać obecnej ustawy aborcyjnej, 32% jest za pewnym złagodzeniem przepisów, 16% za ich zaostrzeniem, a 6% nie ma zdania - wynika z sondażu przeprowadzonego przez największy portal dla lekarzy www.konsylium24.pl
Pdf icon
01.12.2015
SONDAŻ Lekarze o zmianach dla pacjentów od 1 stycznia 2016
Już od 1.01.2016 roku pielęgniarki w całej Polsce będą mogły wystawiać recepty na niektóre leki, w tym antybiotyki. 41% ankietowanych przez największy portal społecznościowy dla lekarzy Konsylium24.pl uważa, że taka zmiana będzie niekorzystna dla zdrowia polskich pacjentów. 30% medyków twierdzi, że nie będzie to miało wpływu a 14% uważa, że może to być korzystna zmiana dla zdrowia pacjentów - wynika z najnowszego badania lekarzy.
Pdf icon
24.11.2015
SONDAŻ Już 80% lekarzy obawia się nadchodzącej zmiany
Już niedługo polscy pacjenci znajdą się pod opieką gorzej przygotowanych najmłodszych lekarzy, jeśli Ministerstwo Zdrowia pilnie nie przywróci lekarskiego stażu podyplomowego - ostrzega 80% lekarzy ankietowanych przez największy portal społecznościowy dla lekarzy Konsylium24.pl. Co ważne ponad połowa lekarzy (55%) uważa, że najmłodsi lekarze będą znacznie gorzej niż dotychczas przygotowani do pomocy pacjentom.
Pdf icon
17.11.2015
SONDAŻ: Polscy lekarze o nowym Ministrze Zdrowia
33% lekarzy uważa, że wybór Konstantego Radziwiłła na Ministra Zdrowia to dobra wiadomość dla lekarzy, ale tylko 18% myśli, że dr Radziwiłł poprawi sytuację w polskiej ochronie zdrowia - wynika z sondażu przeprowadzonego przez największy społecznościowy serwis dla lekarzy www.konsylium24.pl